Olemasoleva hindamisest
- Ilona Karula
- 11 minutes ago
- 2 min read
Mu elus on esinenud hetki, mil mõtlen, et kui see või teine asi on saavutatud, kätte võidetud, olemas, siis olen õnnelik ja elu saab edasi minna täiuslikus rahulolus.
Päeval, mil mu elu üks suuremaid ja kaugemaid unistusi täitus, avastasin ma endale suureks üllatuseks, et olen endiselt rahulolematu ning tahan enamat, rohkemat ja veel midagi muud. Sellel hetkel mõistsin, kuidas ma olen täitmatu ja tänamatu ning isegi kui kõik mu edaspidised unistused saaksid täidetud, siis täitmatule jääb ikka väheseks, kui tal puudub oskus hinnata, märgata ja rõõmu tunda olemasolevast.

Kuna väline elu on suures osas sisemise häälestuse peegeldus, siis hakkasin märkama enda ümber sarnase meelelaadiga inimesi, kellele annad midagi, aga neile sellest ei piisa, ning siis annad neile veel rohkem, aga neile ikka sellest ei piisa. Läbi selle kogemuse sain teada, et saamahimulistele pole kunagi midagi piisavalt ning mina ise olen üks neist.
Hakkasin endas piisavuse teemadega tegelema, et õppida hindama, märkama ja tähele panema seda olulist, mis mul juba olemas on. Uskuge või mitte, aga sellest hetkest peale hakkas minus ärkama ka õnnelikum inimene, kes koges järjest enam külluse seisundit enda sees ja ümber.
Kuna töötan palju inimestega, siis tuli mul hakata korrektuure tegema ka oma suhtluses ja töös, kus jagan nõuandeid ning teadmisi. Kui olin taas oma isiklikust ajast ühele naisterahvale mahukate materjalidega konspekti ette valmistanud, aga ta nõudis nädala pärast juba uut ning veel enamat, siis meenus mulle ütlus:
“Andjatel on mõistlik paika panna piirid ja limiidid, sest saajatel kipuvad need sageli puuduma.”
- Näiteks kui sa oled jaganud oma armastust kellegagi, kes pole osanud olemasolevat hinnata, siis suure tõenäosusega ei oska ta hinnata ka seda armastust, mille mahtu sa suurendad ja mida pakud talle veel rohkem juurde.
- Kui sa oled abistanud kedagi rahaliselt, aga ta pole olemasolevat hinnanud, siis miks peaks ta oskama hinnata veel suuremaid summasid?
- Kui sa pakud kellelegi oma toetust või jagad teadmisi, kuid need jäävad kasutamata ja seeläbi kasutuks, siis miks peaks sellisel inimesel veel enamast toetusest või teadmistest mingit kasu olema?
- Kui sa oled kedagi usaldanud ja enda südame teisele avanud, mis ei tähendanud talle midagi, siis miks peaks sellele inimesele korda minema see, kui sa ennast veel rohkem tema ees hingeliselt alasti võtad?
Hoia meeles, et kui olemasolevat ei osata hinnata, siis ei ole mõistlik pakutava mahtu suurendada ja enamat juurde pakkuda, sest suure tõenäosusega ei osata ka enamat hinnata. Meid iseloomustab just see, kuidas me olemasolevat hindame, kasutame ja väärtustada oskame.
Ilona Karula
Leiad mu raamatud siit www.algolemusshop.com
Minu koduleht on siin: www.algolemus.com
Algolemuse instagram: https://www.instagram.com/algolemus/
Eluvaim kirjastuse instagram: https://instagram.com/eluvaim.publishing.co
Algolemuse Facebook: https://www.facebook.com/algolemus
Pildi autor on imeline Vivian Ainsalu.
Comments